SİZ DEĞERLİSİNİZ!
+90 324 422 91 52 - +90 543 599 85 69
UYARI: Bu web sitesinde yazılı bilgiler tavsiye niteliğindedir. Sağlığınız için doktorunuza danışınız.

Temel Akupunktur Noktaları

Dünyada ve ülkemizde genel tamamlayıcı tıp alanına ve özellikle akupunktur uygulamalarına karşı giderek artan bir ilgi mevcuttur. Bilgiye erişim günümüzde her açıdan hızlı ve kolay. Bunun yanında; doğru, anlaşılabilir ve uygulanabilir bilgiyi sağlamak çok önemli. Siz değerli meslektaşlarımıza tamamlayıcı tıp alanında katkı sunmak amacıyla; kısa, sade ve net ifadelerle John R. Cross tarafından kaleme alınmış olan The Concise Book of Acupoints kitabını çevirmiş bulunmaktayız.

Bu kitapla; geleneksel akupunktur uygulayanlara, geleneksel Batı eğitimi almış tıbbi akupunktur uygulayanlara, akupunktur öğrencilerine ve tüm tıp doktorlarına erişmeyi amaçlamaktayız. Zengin resim ve şekillerle desteklenerek anlatılmış konuların daha iyi anlaşılacağını ve pratikte kullanım kolaylığı sağlayacağını ümit ediyoruz. Kitap anlaşılabilir bir dille yazılmış olsa da bazı terimlerin Türkçe daha iyi kavranabilmesi için bazı değişiklikler yapıldı. Eserin tüm meslektaşlarımıza pratik uygulamalarında katkı sunacak bir başucu kitabı olacağını düşünüyoruz.

Tamamlayıcı tıp alanında yapılan akademik çalışmalara katkı sağlayacak bu değerli yapıtın çevirisini siz değerli meslektaşlarımıza armağan ediyoruz.

Prof. Dr. Yusuf TAMAM
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji
Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

Avrupa Asya Regulasyon Tıbbı Federasyon Başkanı
Doç. Dr. Cüneyt TAMAM
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Blog Yazıları