SİZ DEĞERLİSİNİZ!
+90 324 422 91 52 - +90 543 599 85 69
UYARI: Bu web sitesinde yazılı bilgiler tavsiye niteliğindedir. Sağlığınız için doktorunuza danışınız.

Sitokin Tedavisi

Sitokinler, vücudun bağışıklık sistemi tarafından salgılanan ve hücreler arasındaki iletişimi kontrol eden kimyasal maddelerdir. Bazı durumlarda, sitokin seviyeleri anormal olarak yükselir ve bu da hastalıklara yol açabilir.

Sitokin tedavisi, anormal sitokin seviyelerinin düzeltilmesi amacıyla kullanılır. Bu tedavi, bağışıklık sistemi tarafından salgılanan sitokin seviyelerini düzenleyen veya bloke eden ilaçların uygulanmasını içerir.

Sitokin tedavisi, bağışıklık sistemi hastalıklarının tedavisi amacıyla kullanılabilir. Bunlar arasında idiopatik pulmoner fibrozis (IPF), sistemik skleroz (SSc), reumatoid artrit (RA) ve Crohn hastalığı gibi hastalıklar bulunur.

Sitokin tedavisi, ilaçların oral veya enjeksiyon yoluyla uygulanması ile gerçekleştirilir. Tedavinin yapılışı, hastalığın türüne, hastanın genel durumuna ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Tedavi, hastalığın seyrini ve hastanın iyileşme potansiyelini değerlendirmek amacıyla periyodik olarak değerlendirilmelidir.

Ancak, tüm hastalar için uygun olmayabilir ve doktorunuz size en uygun tedavinin ne olduğu konusunda danışmanlık yapacaktır.